Translate

7 Eylül 2018 Cuma

Marmaris Söğüt

Merhaba,

En son zamanlarda gidip gördüğüm ve yediğim içtiğim konakladığım en güzel yer Söğütten bahsetmek istiyorum.🔼

🔽Söğüt Marmaris'ten 1,5 saat uzaklıkta bir köy. Bakir bir köy. Yollar tek yön ve dolambaçlı olduğu için süre uzuyor.Yollarda dikkatli olmak gerekir. Özellikle akşamları hiç aydınlatma yok.
Yolar da bol bol keçiler karşınıza çıkar. Onlara selam ederek geçersiniz.Mekan nede olsa onların sayılır.Bizler misafiriz.

🔽Söğüt'e Ağustos sonu Eylül başı gittik. Deniz Yıldızı Pansiyonda kaldık. Pansiyon bir aile işletmesi. Sahibi Feridun Bey. Bayıldık pansiyona. Biz günlük 200 TL'ye günlük kahvaltı dahil konakladık.


🔽Burada ki pansiyonların hemen hemen hepsi sanırım zaten toplasak 15 Pansiyon ancak vardır hadi diyelim 20. Hepsinde ortalama 7-8 oda var gibi gözüküyor, bu pansiyonlar akşamları restauranta dönüşüyor.

🔽Başka bir yerde konaklıyorsanız ve başka bir pansiyonda akşam yemeği yiyecekseniz yer ayırtmanızı tavsiye ederiz. Kalabalık zamanlarda alanlar geniş olmadığı için önceden haber vermek gerekiyor. Biz bile akşamları pansiyona bugün şu saatte yemeğe geleceğiz diye bilgi veriyorduk.

🔽Denizi, her şeyi muhteşem. Kaldığımız süre boyunca yakın yerlerin hepsini gördük. Bu arada en önemli bilgilerden birisi kesinlikle araba ile gidilmesi gerekiyor. Haa ben eğer giderim ve oradan da ayrılmam diyorsanız o zaman başka. Belirli saatte servisler kalkıyor, onların saatlerini öğrenip Marmaris merkeze gidebilirsiniz.

🔽Bozburun ve Selimiye Söğüt'e en yakın koylar. Akşamları oralarda hareket var. Dondurmacı, çay bahçesi, hediyelik eşya ve tekne turu satanlar var. Söğütten de tekne turuna binebilirsiniz.. Her sabah saat 10:00 gibi müşterileri almaya başlıyorlar.

🔽Pansiyonların minicik iskeleleri var. Yada önündeki yerlerde şezlongları var. Bizim pansiyonumuz tepede olduğu için (ama denize çok yakın 100 mt ancak), iskelesi yoktu.Bazı beachler ile anlaşma yapmış, sadece yediğimiz içtiğimize para verdik.

🔽Selimiye ve Bozburun da da durum bu şekikde ama orada kişi başı 50 TL harcama sözü veriyorsunuz.

🔽Söğütte böyle bir zorunluluk yok hem daha sakin hemde denizi diğer yerlerle kıyas bile olamaz. Bildiğiniz turkuaz rengi.

🔽Durum Beach favorilerimizdendi. Denizi çok güzel ve fiyatlarda uygundu. 2 kişi çay, gözleme su içecek 30 TL ödedik günlük. Bu arada tahinli gözlemeleri çok lezzetli tavsiye olunur. Duş, soyunma kabini ve tuvalet mevcut.


🔽Söğütte ahtapot çok meşhurmuş. Bizim Feridun Ağabeyimizde çok güzel yemekler yaptığı için biz tüm konaklama boyunca pansiyonumuzda yedik akşam yemeklerimizi. İçkisiz mezeler, balık,kalamar, midye ahtapot ve porsiyonlar çok bol 120 TL ortalama fiyat ödedik. Soğuk mezelerin fiyatları 10 TL. Kalamar tava bol porsiyonlu 35 TL, Ahtapot 45 TL Güveçte midye aşağı yukarı 35 TL olması gerekir.Hizmet kalite her şey çok güzel ve sakindi.
Akşamları araba sesi yerine Eşeklerin koşuşturması yada seslerini duymak gerçekten çok değişik bir tecrübe idi.

Deniz Yıldızı Pansiyon'un ahtapotu ::)

Midyesi muhteşemdi. Bu kadar lezzetli bir şeyi daha önce midye olarak yememiştim.

Pansiyonumuzun balkon manzarısı....

Dilara Endican'ın sahip olduğu ve yeni bir mekan olan Barba Saranda'da kahve içmiştik. Orasıda çok zevkle düşünülmüş ve hayata geçirilmiş bir mekan. Çok sevimli ve her an ünlü birileri ile karşılaşabileceğiniz bir yer.
Marmaris'in çok güzel bir yanıda deniz her yerde şahane. Özellikle yola devam ederken aşağıda kalan deniz gel diye davet ediyor. Arabanızı müsait bir kenara alıp denize girmeye iniyorsunuz. Girmezseniz o güzel denize pişman olursunuz. Sadece tüm bahsettiğim yerlerde deniz ve sahil taşlık. O yüzden terlik ile beazen zorluk çekebilirsiniz. En güzel ve rahatı deniz ayakkabınız yanınızda olsun.

Seneye yine gitmek üzere o güzel yerden ayrıldık. Allah tekrarını nasip eder inşallah....

Sevgiyle.....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder